ASTRADES KAHJURITE TÕRJE
Telefonid: 6373 818, 556 99 644
           AVALEHT    KAHJURID    PREPARAADID    MEIE KLIENDID     KONTAKTANDMED    KASULIKUD LINGID
 
 
kahjuritõrje

Astrades - prussakate tõrje 
 
 
 
 
 
 

prussakad

 

Prussakad:

on ühed raskemini hävitatavad kahjurputukad planeedil. Meil on kõige levinumad saksa (Blatella germanica L.), mustad (Blatta orientalis L.) prussakad. Domineerivaks liigiks on saksa tarakan – prussakas. Teisel kohal leviku poolest on must prussakas. Juhusliku sisseveo erinevatest maadest tulemusena võib leida teist liiki prussakaid. Suure arvukuse korral prussakad levivad üle kogu hoone, madala arvukuse korral – esinevad mõnedes ruumides. Ebaühtlane putukate levimine hoones seondub soodsate tingimuste olemasolust nende jaoks: optimaalsest temperatuurist, niiskusest, varjupaikadest, toidust.
Prussakad
on aktiivsed õhtuti ja öösel, päeval on neid raskem avastada; nad eelistavad neid ruume, milledes öisel ajal puuduvad inimesed. Putukate levimiskohad on igas hoones ja ruumis suhteliselt alalised. Prussakad märgivad oma varjupaiku eriliste lõhnavate ainetega – feromoonidega, mis meelitavad neid putukaid ligi. Mida rohkem on prussakate jaoks sobivaid varjupaiku, seda kõrgem on putukate arvukus igas ruumis ja hoones. Sedamööda, kuidas prussakate arvukus suureneb ja varjupaigad täituvad, toimub osa putukate ülekolimine naaberruumidesse. Esimeses järjekorras prussakad asuvad nende jaoks optimaalsete tingimustega ruumidesse. Toiduobjektidel nad võivad elada enamikus ruumidest, kuna leiavad seal kõik nende jaoks vajalikud tingimused.
Inimesed on nendega võidelnud juba sajandeid, kuid seni pole saavutatud võitu. Paradoksaalne on, et inimesed kulutavad kolossaalseid summasid korteri soetamisele, remondile ja kommunaalmaksetele, kuid ikkagi peavad tegema veel suuri kulutusi kahjurite vastu võitlemisel. Sellest loobumisest ei saa juttugi olla, sest prussakad on võimelised meid nälga jätma ja nakatama lugematute viiruste kaudu. Ühe sõnaga, kes püüavad säästa kroone võitluses prussakate vastu, kaotavad oma tervise ja elumugavused, sest peavad oma eluruumi jagama tüütute laiutavate kaaslastega. Tänapäeval on välja töötatud terve hulk tõrjevahendeid, mis aitavad meid võitluses prussakate vastu. Siinjuures tutvume tuntumatutega nende hulgast:

Aerosoolid: Keemilised ühendid, mis kuuluvad aerosoolide koostisesse, on niivõrd ebapüsivad, et paari tunni pärast peale nende pihustamist nad prussakatele mingit ohtu ei põhjusta. Aerosool on surmav ainult otseses kontaktis kahjuriga. Prussakad põgenevad aerosooli eest peitu ja paari tunni parast on “sõbrad” jälle platsis. Mõne aja möödudes te märkate, et see aerosool, mis eelmisel korral sai prussakatest jagu, ei mõju enam, st. prussakatel on vahendi vastu tekkinud immuunsus. Juhul, kui te jätkate aerosoolide vahetamist, võite jõuda tulemuseni, kus enam ükski aerosool ei suuda teid tüütutest “sõpradest” vabastada.. Kui juhtub ime, et te suudate prussakatest mõneks ajaks vabaneda, kuid peagi on nad tagasi juba suuremal arvul ja Te olete täielikus šokis, sest ükski aerosool ei suuda neid enam tõrjuda. Ühe sõnaga me peame järjest uusi tõrjevahendeid ja mooduseid valja mõtlema.

Liimpüünised: Need on vahendid, milledega saab kindlaks teha, kas Teie jagate oma eluruume prussakatega või mitte. Need on naturaalsed püünised ja nende kvaliteet oleneb peibutus- ja liimainest. Nende abil prussakatest lahti saada pole võimalik - see on fakt. Liimpüüniseid soovitatakse kasutada koos teiste keemiliste meetoditega, kus ei ole võimalik läbi viia keemilist töötlust, nagu toidukapid, majapidamisseadmed, köögitehnika jne.

Dustid (pulbrid): See on kõige primitiivsem, enam levinud ja odavaim meetod. Otsustage ise, kas on võimalik 20 krooni eest saada mingit tõhusat vahendit võitluses prussakatega. Pulber on kokku segatud mürkainest ja mingist pulbris. Prussakas tatsab tolmus kuni on üleni koos mürgise tolmuga. Pulbrite puudus on selles, et nende toime on lühiajaline - 7-10 päeva.

Nüüd siirdume “kiviaega” võitluses kahjuritega, ühes o naga räägime pulbritest veel kord. Pulbrid toimivad poolmehhaaniliselt, ummistades prussaka hingamisteed tolmuosakestega. Nagu ütlesid iidsed idamaalased: “puista prussakale pulbrit silma ja ta kärvab”, kuna pulbrite kasutamisel on madal bioloogiline efekt. Neil on veel üks suur puudus, need tolmavad, millega kutsuvad esile allergilisi nähte inimestel jt. elusolenditel. Kõige rohkem võivad pulbrite kasutamisel kannatada koerad ja kassid, kuna pulbrid satuvad nende käppadele ja karvadesse ning nagu me teame , armastavad meie koduloomad neid lakkuda, ühesõnaga pulbrite kasutamisega võime kahjustada oma “sõprade” tervist. Teisiti öeldes võitluses kahjuritega pöörduge spetsialistide poole.

Kui soovite vabaneda prussakatest, siis helistage kohe meie telefonidele 637 3818, 556 99 644.

putukatõrje

prussakatõrje

Copyright © OÜ Astrades 2003